Stare przepisy kulinarne pełne są produktów, które  ze względu na swą kaloryczność, czy sposób przygotowania, budzą w nas grozę.  Tak bardzo staramy się być w zgodzie z panującymi modami żywieniowymi, sponsorowanymi reklamami, jak i wszelkiej maści dietami, że gubimy po drodze to, co nadaje jedzeniu przyjemność – smak. Pamiętamy z dzieciństwa smaki potraw,  które przygotowywały nasze babcie i mamy. Z trudem próbujemy je odtworzyć, ale nie za bardzo nam się to udaje. Gdzie tkwi przyczyna? Właśnie przede wszystkim w samych produktach  oraz oczywiście w ich jakości. Czy smaży ktoś jeszcze na smalcu …? Nie bójmy się używać tradycyjnych produktów. Wszystko z głową i z umiarem.

Zgoda, że nie będą to potrawy niskokaloryczne (chociaż pewnie i takie się znajdą) czy wręcz dietetyczne. Oświadczam, że wcale nie było to moim zamiarem. Ma być smacznie. A kalorie … ?  Zakładam, że jesteśmy ludźmi inteligentnymi i wiemy ile jemy, a ile spalamy.

W tym miejscu pragnę zebrać przepisy, które pozwolą przygotować smaczny i prosty posiłek. Oczywiście znajdą się tu również wyjątki od tej reguły, ale tylko w kwestii prostoty. Smacznie ma być zawsze. Stronka będzie sukcesywnie uzupełniana, zarówno w treść jak i obrazki, dlatego też serdecznie zapraszam do częstych odwiedzin.

Pierwsza rada:  jeżeli przygotowujesz potrawę po raz pierwszy, zawsze zrób to zgodnie z przepisem, później będziesz  wiedział,  czy coś zmienić. Z gustami się nie dyskutuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *